Avrupalı Türk Markalar Birliği

Avrupa'nın Saygın İş Dünyası Yapılanması!

Hakkımızda

Avrupalı Türk Markalar Birliği, 2014 yılında Londra’da kurulmuş kıta Avrupası ve Birleşik Krallık ülkelerini kapsayan iş dünyası örgütüdür.

Avrupalı Türk Markalar Birliği’nin Amaçları

 • Avrupa’daki Türk firmalarının markalaşma sürecine katkıda bulunacak faaliyetler organize etmek
 • Avrupa’daki Türk firmalarının satış potansiyellerinin artırılmasına destek olmak amacıyla pazarlama ve diğer faaliyet alanlarında bilgi ve tecrübe paylaşımlarını organize etmek,
 • Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili birimleriyle olan iletişimlerini kolaylaştırmak ve üye firmalarının Avrupa’da markalaşmalarına katkıda bulunmak.

VİZYON ve MİSYON

Avrupalı Türk Markalar Birliği Vizyon ve Misyonu

 • Avrupalı Türk Markalar Birliği, Avrupa’daki Türk markalarının gücünü ve etkinliğini artırarak Türkiye’nin ihracatta marka ekonomisine güç kazandırmayı amaçlamaktadır.

  Avrupa’da doğmuş ve büyümüş Türk markalarının bölge ve dünya ekonomisine yön verebilecek güçlü markalar olduğuna inanıyoruz ve bu markaların ve firmaları Avrupa piyasasında desteklemek ATMB’nin temel hedefleri arasında yer almaktadır.

  Bu amaçla ATMB olarak Türkiye’de ve Avrupa’da pek çok sektörde ilerleme kaydetmiş markaların temsilcisi olan üyelerimizin Avrupa’da rekabet piyasasında önde olmalarını sağlayacak girişimler planlamaktayız.

  Üyelerinin hak ve çıkarlarını korumak ve Türk markalarının sektörel sorunlarına çözüm üretmek için bulundukları ülkeler ve Türkiye kurumları nezdinde çalışmalar yürüten ATMB, pek çok sektörde faaliyet gösteren Türk markalarının gelişmesini sağlamak amacıyla öncü ve onlara destek olmayı hedeflemektedir.

 • Avrupa’da yerleşik Türk markalarının Avrupa’da üretici ve/veya aracı kimliğiyle markalı ekonomi içinde daha fazla katma değer üretmesini ve etkin rol üstlenmesini sağlamak ATMB’nin temel hedefidir. Bu amaçla oluşturduğumuz stratejiler ve yol haritaları şöyledir:

  • Üyelerin bilgi ihtiyacına yanıt vermek üzere, Türkiye’deki ve dünyadaki sektörel gelişmelerin izlenebileceği bilgi ve güncelleme kaynakları sunmak, sektörel veri toplamak için altyapı oluşturmak ve bu veriyi üyeleriyle paylaşmaktır.
  • Bir koordinasyon ve danışma merkezi rolü üstlenerek, üyelerinin birbirleriyle iletişim kurmalarına yardımcı olmak ve fikir paylaşımı platformu görevi üstlenmektir.
  • Alanında uzman birçok üyemizden destek alarak iş birliği içinde yeni projeler geliştirilmesi için imkânlar oluşturmaktır.
  • Fikri mülkiyet hakları alanında ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yürütmek, haksız rekabet, patent ve tescil sorunları, taklitle mücadele gibi konularda çalışarak üyelerinin bu alanlardaki sorunlarına çözümler üretmek, uluslararası kurumlarla iş birlikleri yapmak, uluslararası kurum ve kuruluşlara üye olmak. Gereğinde teknik ve hukuki konularda destek sağlamaktır.
  • Sektörü ilgilendiren yasal konuları izlemek, mevzuat çalışmaları yapmak ve öneriler hazırlamak, ilgili resmî kurumlar, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları gibi kurum ve kuruluşlarla sürekli irtibat halinde olmak, üyeleri için rekabete aykırı olmayan bir lobi faaliyeti yürütmektir.
  • İthalat-ihracat, hammadde tedariki, satış-pazarlama, reklam-tanıtım, görsel mağazacılık, tasarım, e-ticaret vb. perakende ile doğrudan veya dolaylı bağlantılı konularda çalışmalar yürütmek, bu alanlarda ortaya çıkabilecek sorunlara çözümler önermektir.
  • Üyelerin nitelikli çalışan ihtiyacının karşılanması için eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak üyelerinin ve üye firmalarda çalışanların katılımlarına yönelik eğitim programları düzenlemek ve bu okullarda okuyan öğrencilerin sektöre kazandırılmasına yönelik projeler üretmektir.

ETKİNLİKLER

 • All
 • Kasım 2017 İstanbul
 • Nisan 2016 Londra
 • 2016 İstişare Toplantısı
 • Mart 2015 Londra

YÖNETİM KURULU

Vehbi Keleş

Gima UK CEO

Yönetim Kurulu Başkanı

Zeynep Turudi

Gıda Sektörü, Truede CEO

Başkan Yardımcısı

Recep Ercan

Gıda Sektörü, Aytac Gıda CEO

Başkan Yardımcısı

Levent Acı

İnşaat Sektörü, Pitacss Limited, CEO

Başkan Yardımcısı

Ali Keskinbıçak

Finans - Yatırım Sektörü, Albruesan CEO

Başkan Yardımcısı

Işıl Reçber

TMBR Property Investment LTD. (Inşaat Sektörü) ,
Co founder and Director

Yönetim Kurulu Üyesi

Reşat Guliyev

Ev Tekstili, Doğtaş-Yataş UK CEO

Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Şar

Moda Tekstil, BiCity Tekstil CEO

Yönetim Kurulu Üyesi

Tuncel Nalbantoğlu

Et ve Döner Sektörü, Vatan Catering CEO

Yönetim Kurulu Üyesi

Hüseyin Hüseyin

Hukuk Bürosu, Bowling and Co CEO

Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Ferruh Öncü

Yatırım ve Ticari Danışmanlık - LGMO Consultancy Ltd

Yönetim Kurulu Üyesi

Ramazan Güncegörü

Mobilya Sektörü, İstikbal Mobilya

Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Mehri

Sağlık Sektörü, Dicket Dentals, CEO

Yönetim Kurulu Üyesi

Murat Yurtseven

İnşaat Sektörü, Stone Crest CEO

Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa Köker

İnteraktif Medya, Eurovizyon & Eurobusinesslife

Genel Sekreter

İDARİ İŞLER

Neslihan Gündeş

Diplomatik ve Dış İlişkiler Direktörü

Nemika Menevşe

Üyelik & Finans Direktörü

Ergin Balabeyoğlu

Medya İletişim Direktörü

BİZE ULAŞIN

Telefon:

+44 7789 855551

+44 7785 258541

+44 7885 433729